TAG HEUER – Parasite

Optika Formánková & syn Vám přináší nové značky

„DEJTE SVÉ TVÁŘI IMAGE“

th_logoTAG HEUER

S konceptem maximálního komfortu nošení vytvořila firma TAG Heuer výrobce brýlí TAG Heuer svoji ojedinělou kolekci brýlových obrub. Nízké váhy a vysoké pevnosti brýlového středu je u těchto brýlí TAG Heuer dosaženo použitím titanu. Největší předností brýlí TAG Heuer však zůstává nová konstrukce stranic. Jsou tvořeny jádrem z Beta titanu s tvarovou pamětí potaženým speciálním barvitelným polymerem. Jádro s proměnným profilem umožňuje zároveň vysokou flexibilitu i tvarovatelnost stranic kolem spánků a boltců uší. Ty ve výsledku přiléhají pohodlně k hlavě, citlivých partií se nemusí vůbec dotýkat, díky poddajnosti polymeru naprosto netlačí a přitom nepadají. Další podstatnou maličkostí je u vrtaných brýlí TAG Heuer patent řešení uchycení brýlových čoček. Na brýlovém středu je upevněná trubička s vnitřním závitem, která dává při zpracování možnost použít buď klasickou matičku nebo šroubek s plochou hlavičkou a minimalizovat tak místo, kde se čočky špatně čistí. Jedna sériebrýlí TAG Heuer je také speciálně navržená pro používání v motocyklové helmě. Všechny brýlové středy jsou vyrobeny bez zbytečných spojů z jednoho kusu titanu.

parasite_1PARASITE

Francouzská společnost Parasite byla založena teprve nedávno – v roce 2002. Nejedná se však jen o další novou značku na trhu, ale jde o zcela nový a výjimečný koncept brýlí, který zaujme na první pohled. Na rozdíl od běžných brýlových obrub stranice brýlí Parasite totiž nesměřují standardně „za ucho“, ale dotýkají se na čtyřech místech po stranách hlavy, což při správném nastavení zaručuje, že se brýle nepohnou ani v těch nejkrkolomnějších pozicích, do kterých se dostávají například horolezci při zdolávání stěn.

Také pocit pohodlí při nošení je ojedinělý, žádný tlak za ušima jen příjemný pocit. Právě pro francouzskou horolezkyni Liv Sansos byl původně tento revoluční design navržen. Dnes má značka Parasite velkou kolekci dioptrických a slunečních brýlí, která zahrnuje jak klasické, tak futuristické a extravagantní vzory.

Samozřejmostí je vysoká kvalita materiálů a technologie zpracování a také použité sluneční čočky jsou na nejvyšší úrovni. Rámy jsou vyráběny z jednoho plátu speciální pružné oceli „steelskin“, což zajišťuje jejich úplnou adaptaci a zároveň stabilitu za všech okolností. Při slunečních brýlích jsou použity polykarbonátové čočky francouzské značky Stamine. Polykarbonát je téměř nezničitelný materiál, který si přitom zachovává výborné optické vlastnosti. Čočky Stamine jsou vícevrstvé – na povrchu se nachází antireflexní vrstva a vrstva odolná vůči poškrábání, některé jsou pak polarizační, popřípadě samozabarvovací a to ve velmi zajímavých barevných kombinacích. Rámy jsou ručně barvené, přičemž některé barevné varianty představují až 14 vrstev barvy.