Je pro moje oči zdravé nosit hotové brýle ze supermarketu?

ČTECÍ BRÝLE PRODÁVANÉ V MARKETECH …… ŘÍKÁME NE

S hotovými brýlemi se dnes setkáváme nejenom v obchodních domech a drogeriích, ale i v očních optikách. Tyto brýle však nemohou nikdy plně nahradit brýle individuálně zhotovené po předchozím vyšetření refrakce. Kolik lidí má stejnou refrakci na obou očích? Kolik lidí má pupilární distanci odpovídající centraci korekčních čoček hotových brýlí? Kolik lidí nemá astigmatismus?

Čtecí brýle prodáváné v marketech, nesplňují individuální požadavky na Vaše oči, co se týká centrace a různorodosti diopotrií. Nepodceňujte svůj zrak, 80% informací získáváte právě zrakem, a tak péče o Vaše vidění je velmi důležitá. Pokud používáte hotové brýle ze supermarketu a to často, může u Vás dojít ke zrakové únavě, pálení očí, bolesti hlavy, nesoustředěnosti, nekvalitnímu vidění a proto jejich nošení nedoporučujeme. Tyto brýle slouží spíše „nouzově“, ale na delší používání nejsou vhodné. Tzv. „hotovky“ nejsou zhotoveny podle předpisu „na míru“ pro Vaše oči. Nemívají přesné dioptrické hodnoty a proto často zkreslují. Jsou vyrobeny z nekvalitního materiálu, nemají žádné povrchové úpravy a proto se snadno poškodí. Váš oční aparát potřebuje individuální přístup a ten najdete pouze v oční optice.

OPTIKA FORMÁNKOVÁ&SYN

  • změříme PD-METREM správnou centraci očí
  • jsme NESTÁTNÍ ZDRAVOTNICKÉ ZAŘÍZENÍ, kde poskytujeme měření očí špičkovým refrakčním zařízením a odborně vzdělaným personálem
  • široký výběr brýlí od dlouhodobě zavedených renomovaných dodavatelů na ČR trhu
  • zhotovení brýlí a čoček do 24 hodin
  • brýle a čočky zpracováváme špičkovým dílenským vybavením