Jdou zkombinovat brýle na dálku a na blízko?

PLYNULÉ VIDĚNÍ Z BLÍZKA DO DÁLKY

Vidění od 40let

Počínaje čtyřicátým rokem věku se u většiny lidí začíná objevovat zhoršené vidění na blízko, což je přirozený fyziologický proces.

Problémy, které nastávají, pokud střídáte brýle na dálku a na blízko se dají řešit buď tak, že užijete bifokální nebo progresivní (multifokální) brýlové čočky.

Bifokální brýlové čočky obsahují buď, vybroušený nebo zatavený dílek do blízka v dolní části brýlové čočky. S touto čočkou vidíte dobře do dálky a do blízka. Nevýhodou je, že chybí střední vzdálenost, v které se nachází například monitor počítače. Další nevýhoda – dochází ke skoku obrazu při přechodu dívání z dálky do blízka a v neposlední řadě je zde i nevýhoda estetická, dílek do blízka je vidět.

Mnohem elegantnějším řešením jsou čočky progresivní nebo-li multifokální. Tyto čočky nemají žádný předěl, dioptrie postupně přechází z dálky do blízka, nechybí tedy ani střední vzdálenost. Díky nabídce na „individuální čočky“, které zohledňují Vaše požadavky, jsou tedy nejlepší volbou pro každého zákazníka.

Progresivní čočka je taková čočka, kde se plynule mění dioptrická hodnota bez viditelného přechodu pro pohodlné vidění na všechny vzdálenosti. Rodenstock nabízí několik typù progresivních čoček, které splní Vaše individuální požadavky.

Dnešní doba klade stále vyšší nároky na zrak, je tedy třeba volit takové brýlové čočky, které nám usnadní naší práci a současně nám vyhovují i při využívání ve volném čase. Progresivní brýlové čočky zaručují ostré vidění na všechny vzdálenosti od blízka až po dálku.

VÝHODY MULTIFOKÁLNÍCH BRÝLOVÝCH ČOČEK

  • Více relaxace během čtení
  • Více zábavy ve Vašem volném čase
  • Více k vidění na pracovišti
  • Maximální komfort vidění každý den
  • Jedny brýle na všechny vzdálenosti
  • Brýle na míru pro každého nositele
  • DOPORUČUJEME BRÝLOVÉ ČOČKY RODENSTOCK: TEST MULTIFOKÁLNÍCH BRÝLOVÝCH ČOČEK