Měření zraku

Zrak je jedním z nejdůležitějších smyslů člověka. Zrakový vjem spolu s ostatními smyslovými vjemy vytváří obraz každodenní reality. Zrakem komunikujeme s okolím, získáváme, ale i sdělujeme informace. V případě poruchy zraku je člověk omezen v běžném životě a více méně i v celé společnosti. Nedíváme se očima. Vidíme naším mozkem. O tom, co se děje v našem bezprostředním okolí, nás ve skutečnosti informuje právě mozek. Pro snadnou a bezpečnou orientaci je nezbytné mít vhodné brýle. Ideálně takové, které poskytnou nejlepší možné vidění a zajistí tak pro náš mozek veškeré vizuální vjemy. Jedině pak jsme schopni správně vyhodnocovat vizuální situace, posoudit, na co se zaměřit, a odpovídajícím způsobem jednat.

V provozovně Optika Formánková & syn provádíme

1. Inovativní měření zraku

Pro nejlepší výkon očí všech dob!!! Unikátní vizuální zážitek z vyšetření zraku!!!

  • KONTRASTNÍ VIDĚNÍ – dokonalé vnímání detailů
  • BEZPEČNÉ VIDĚNÍ – skvělé noční vidění
  • PŘIROZENÉ VIDĚNÍ – široké zorné pole
  • BAREVNÉ VIDĚNÍ – absolutně přirozené vnímání barev
  • Ojedinělí způsob výroby br. čoček se zohledním biometrických hodnot oka.

DNEYE SCANNER 2+® Přístroj k velmi přesnému vyšetření zraku za různých světelných podmínek.

Měření je plně automatické a velmi přesné. Změří se při něm více než 7 000 bodů v každém oku.
Na rozdíl od tradičních měřicích přístrojů zaznamenává DNEye® Scanner nejen standardní hodnoty pro myopii (krátkozrakost), hyperopii (dalekozrakost) a zakřivení rohovky, ale i mnohé další. Například reakci vaší zornice ve dne a v noci a s tím související změny vidění. Touto cestou se detekují individuální problémy ve vidění zodpovědné například za nižší vnímání kontrastu a špatné vidění za soumraku a ve tmě.

Další možnosti screeningu předního segmentu oka: 

  • Opacita – zobrazování zákalu oka
  • Pachymetrie – tloušťka rohovky umožňující analýzu přední komory oka
  • Tonometrie – bezkontaktní měření nitroočního tlaku oka

POSTUP MĚŘENÍ ZRAKU:

1. úvodní pohovor o subjektivních zrakových problémech

2.  screening Vašeho zraku s využitím DNEye scanner 2, který poskytuje hodnoty zobrazovacích vad určíme přesnou korekci Vašeho zraku.

3. dokorigování – subjektivní refrakcí pro vidění do dálky, blízka a střední vzdálenosti – s využitím foropteru a zkušebních testů.

5. zkouška naměřené dioptrie ve zkušebních brýlích za pohybu

6. poradenství nejvhodnějších brýlových čoček – upřednostňujeme individuální potřeby zákazníka včetně cenové kalkulace

CELÝ PROCES MĚŘENÍ TRVÁ CCA 20-50 MINUT

Vyšetření zraku s použitím DNEye scanner 2 v OPTIKA FORMÁNKOVÁ&SYN, cena nejpřesnějšího měření zraku je 490 – 590 Kč. Při zhotovení nových brýlí nebo brýlových čoček v naší optice vám bude poskytnuto měření zraku ZDARMA. Kontrolní screening bez korigování očních vad stojí 250 Kč. Nově 3 ordinace na refrakci zraku v jeden čas + 1 ordinace na refrakci zraku pro bezbariérový přístup.