Doplňky – kontaktní čočky

PŘÍSLUŠENSTVÍ KE KONTAKTNÍM ČOČKÁM JE RŮZNORODÉ, MNOHO PRODUKTŮ Z PŘÍSLUŠENSTVÍ USNADNÍ HYGIENU NEBO MANIPULACI S KONTAKTNÍMI ČOČKAMI.

antibakterialni-pouzdroPouzdra na kontaktní čočky

Používají k uskladnění kontaktních čoček, nemusí ale sloužit pouze k úschově. Mohou být vybavena zrcátkem a disponují i barevným rozlišením pravé a levé strany.

pinzeta-se-silikonovymi-nasadkamiPinzeta

Je výborným pomocníkem, hlavně při manipulaci s čočkou před nasazováním či po vyjmutí kontaktních čoček, díky ní omezíte kontakt nehtů s čočkou. I nepatrný dotek nehtem totiž může na čočce způsobit mikro trhlinku a následné natržení čočky. Samozřejmě konce pinzety musí být povlečeny jemným, nedrsným materiálem, dnes se používá silikon.

eyeye-sanilon-100-ml-160Antibakteriální gel na ruce

Doplněk sloužící k ještě vyšší hygieně rukou. Převážně se jedná o gely s alkoholovou bází, které ničí většinu bakterií a po aplikaci se z rukou rychle vypaří. K jejich použití nepotřebujete nic dalšího (mýdlo, vodu), skvěle se tedy hodí na cesty nebo pro dodatečnou desinfekci rukou před manipulací s čočkami.

Oční gel

Specializované firmy vyrábí oční gely, kterými se dá nejen odstranit make-up, ale jsou velmi šetrné k očnímu okolí, vhodné pro zánětlivá onemocnění, odstraňování nadměrné sekrece očí, při ječném zrnu, při podrážděných víčkách z alergie… Působí antibakteriálně a zmírňují příznaky lehčích zánětů a dalších onemocnění očí a víček.

aplikator-kontaktnich-cocek-v-pouzdreAplikátor kontaktních čoček

Na trhu se vyskytují tvarově rozmanité aplikátory kontaktních čoček, které usnadňují aplikaci čočky do oka, některé i vyjmutí čočky z oka. Hodí se pro nositele s dlouhými nehty, aby se vyhnuli kontaktu nehtu s okem, i pro ty, co jim nasazení dělá problém z důvodu silnějších prstů.

aplikacni-podlozkaAplikační podložka

Slouží především ke snazší aplikaci kontaktních čoček. Oceníte ji především v době, kdy s kontaktními čočkami začínáte a potřebujete získat v jejich aplikaci zručnost. Jde o skleněnou destičku se dvěma označenými otvory pro levé a pravé oko, opatřenou navíc také krytem.

kosmetikaKosmetika

V kosmetickém průmyslu se s nositeli kontaktních čoček již dávno počítá, proto již existuje spousta výrobků, které se mohou dostat do styku s očima – jsou oftalmologicky testované. Jedná se o regenerační výrobky pro okolí očí, čistící odstraňovače make-upu, make-upové výrobky nebo krémy pečující o pleť v oblasti očí.

2288-1-160Doplňky stravy

Přípravky pro doplnění vitamínů a látek, který pomáhají udržovat vaše oči zdravé.