Kontaktní čočky

OSTRÉ VIDĚNÍ BEZ PŘEKÁŽEK

Dnes jsou kontaktní čočky potřebným doplňkem k nošení brýlí.

Užijte si svobodu s kontaktními čočkami

Při správné péči vám kontaktní čočky mohou nabídnout zdravou, praktickou a pohodlnou možnost korekce zraku. Kontaktní čočky jsou bezpečné a pohodlné, jejich použití je snadné, a proto jsou vhodné téměř pro každého. Nabízejí vám svobodu vidět jasně a užívat si života způsobem, jakým chcete.

Kontaktní čočky vám umožní:

  • Vypadat, jak vy chcete
  • Užívat si aktivního životního stylu
  • Nosit brýle pouze tehdy, když vy budete chtít
  • Mít ze sebe dobrý pocit

Možná byste chtěli zkusit kontaktní čočky, protože chcete vyzkoušet pohodlnější řešení pro lepší vidění. Možná budete cítit, že ne vždy chcete nosit brýle a že v některých situacích běžného dne mohou brýle překážet. Kontaktní čočky vám poskytnou jednoduchý způsob, jak změnit způsob, jakým se díváte na svět, i způsob, jak vypadáte.

A poskytnou vám spoustu svobody:

  • Svobodu vypadat, jak chcete… říci to svýma očima
  • Svobodu lépe vidět: Jasné, nenarušené vidění do všech stran
  • Svobodu pohybu: Kontaktní čočky vám při sportu nespadnou, ani vám je nikdo nesrazí
  • Svobodu nosit, co chcete: Nasaďte si moderní sluneční brýle a snadno tak změňte svůj vzhled
  • Svobodu užít si života: Použití kontaktních čoček je jednoduché, mohou váš život významně usnadnit

Našim hlavním cílem je zlepšit kvalitu života našich spotřebitelů. Tento cíl určuje naši obchodní strategii. Proto nabízíme naše strategické produktové značky jako jsou DAILIES®, AIR OPTIX®, FreshLook®, Acuvue Oasys®, Acuvue Advance®, Acuvue Moist®, Biofinity®, Avaira®, Pure Vision® a také výrobků pro péči o čočky, jako je čisticí a dezinfekční roztok AOSEPT PLUS® a SOLOCARE AQUA®, BIOTRUE® a OPTI-FREE®. Nedílnou součástí portfolia jsou kapky do očí AQUIFY®.

Aby nošení čoček bylo zdravé a pohodlné, měli byste se řídit pokyny Našeho očního specialisty. Na povrchu kontaktních čoček se mohou usazovat proteiny, lipidy a mikroorganismy, proto je pro kontaktní čočky, které mají být použity více než jednou, důležité vyčištění okamžitě po vyjmutí z oka i jejich vyřazování ve stanovených intervalech.

OPTIKA FORMÁNKOVÁ&SYN® nabízí jednodenní, čtrnáctidenní i měsíční kontaktní čočky.

Nabízíme úplné portfolio kontaktních čoček SiHy, které splňují téměř všechny potřeby korekce zraku, včetně astigmatismu, malé změny tvaru rohovky způsobující rozmazané vidění, a presbyopie, postupné ztráty schopnosti oka zaostřit se na blízké objekty. Také pro Vás přinášíme první jednodenní jednorázové kontaktní čočky s revolučním systémem zvlhčování při každém mrknutí pro celodenní pohodlí a také značku předních světových barevných kontaktních čoček.

Na trhu se objevila nová generace kontaktních čoček. Kyslík prochází přímo skrz kontaktní čočku, navíc jsou tyto čočky vybaveny zvlhčujícím systémem. Díky tomu nám zajistí pohodlí od prvního mrknutí po celý den. Silikonhydrogel, z něhož se moderní čočky vyrábí, je totiž pórovitý materiál. Kyslík tak může procházet přímo čočkou a oko lépe dýchá. S těmi můžete i spát. Méně prodyšné jsou hydrogelové čočky.

Módním trendem jsou potom barevné kontaktní čočky. S jejich pomocí můžete snadno změnit svůj styl. Prodávají se proto s dioptriemi i bez nich. Na výběr jsou různé barvy včetně safírové, kaštanové nebo zelené. Prodávají se krycí, které vám zcela změní barvu očí nebo tónovací. Ty pouze zvýrazňují přirozenou barvu očí. A pak jsou tu ještě „crazy“ vzorky. Během okamžiku s nimi získáte pohled kočky, leoparda či mimozemšťana.

Kdo je může nosit:

Můžeme je ale nosit všichni? Kontaktní čočky může nosit každý zdravý člověk, dospělý i dítě. Do 15 let smí ale aplikovat kontaktní čočky pouze oční lékař, od 15 let také optometrista v oční optice, musí tam být aplikační centrum. Dají se jimi korigovat všechny běžné oční vady – dalekozrakost, krátkozrakost i astigmatismus. Vyrábí se dokonce i multifokální čočky, s nimiž se dá dívat do dálky a nablízko.

  • Nedoporučují se nosit lidem, kteří trpí opakovanými záněty spojivek či záněty rohovek. Samozřejmě se ale občas mohou objevit nějaké potíže, i když máme oči zdravé. Když budete mít například zarudnuté oči, bude vás v nich píchat, řezat, budou vám slzet nebo třeba nebudete vidět ostře, vyndejte kontaktní čočky z očí. „Zkontrolujte je, jestli na nich třeba nemáte řasu, nejsou špinavé nebo třeba natržené. Vydezinfikujte je a teprve pak si je nasaďte znovu. Kdyby potíže přetrvávaly, vyměňte je za nový pár. Proto je vhodné u sebe nosit náhradní pár čoček a malé balení roztoku, aby vás během pobytu mimo domov nezaskočila nutnost sundat čočky či je vyměnit za nové. A doporučuje se mít u sebe brýle jakožto nezbytnou pojistku.

Problémy může způsobit i přechodné zhoršení vašeho zdravotního stavu, třeba jen obyčejné nachlazení nebo chřipka. Vadit může i užívání některých léků. Výjimečně mohou nošení čoček „ohrozit“ i další faktory, například těhotenství, užívání antikoncepčních pilulek, cukrovka, zvětšení štítné žlázy, dodržování diet.