Barevné čočky

Brýlové čočky Transitions obsahují patentované fotochromatické barvivo, které aktivuje – nebo ztmaví čočky při vystavení ultrafialovým paprskům slunečního záření. Pokud se UV záření sníží, čočky se zpět deaktivují na čiré. Když se mění venkovní světelné podmínky, přizpůsobuje se stupeň tmavosti a vytváří se tak správné zabarvení, které propouští k očím ideální množství světla. Díky tomuto postupu chrání brýlové čočky Transitions vaše oči před viditelným světlem – snižují oslnění, omezují námahu a únavu očí a umožňují vám lépe rozlišit kontrast.

 

transitions_2008Pokud jde o neviditelnou část světla – ultrafialové světlo – chrání brýlové čočky Transitions váš zrak z dlouhodobého hlediska. Je důležité mít na paměti, že ať už jsou brýlové čočky Transitions v dané chvíli světlé nebo tmavé, vždy blokují 100% UVA a UVBpaprsků, které škodí vaším očím. Jinými slovy, čočky Transitions poskytují automatickou ochranu před UV paprsky v každém prostředí a neustále chrání vaše oči před neviditelnou částí světelného spektra, zatímco si plně užíváte komfortu a vizuální kvality ve viditelném světle.

Brýlové čočky Transitions se ztmaví v okamžiku, jakmile jsou vystaveny UV paprskům. Čím větší je intenzita UV paprsků, tím více se čočky ztmaví. Jakmile UV záření ustane, čočky se okamžitě deaktivují do čirého stavu. Většina uživatelů tvrdí, že tato změna je tak rychlá a plynulá, že ji ani nezaznamenají. Zaznamenají však vizuální komfort, který čočky poskytují za každého světla.

 

brylove_cockyBrýlové čočky Transitions jsou kompatibilní prakticky se všemi typy obrouček, včetně těch nejmodernějších. A jsou k dostání ve velké škále materiálů a designu – od plastových až po nerozbitné materiály, jako je například polykarbonát nebo Trivex®, a od jednoohniskových čoček až po bifokální, multifokální a progresivní čočky. Požádejte svého optika o radu.

 

drivewearDRIVEWEAR

Čočky DriveWear chrání zrak před oslněním díky vysoce účinnému polarizačnímu filmu a nabízejí uživateli kvalitní vidění díky novému uspořádání fotochromatických molekul, které jsou aktivovány jak viditelným světlem tak UV zářením. Drivewear, brýlová čočka budoucnosti, byla vyvinuta kombinací dvou nejpokrokovějších technologií, jaké dnes v oční optice existují.

 

driveDoba, kdy člověk vystačil s jedním párem dioptrických a jedním párem slunečních brýlí, je již minulostí. V současném moderním světě, kde významnou roli hraje automobil, potřebujeme další kategorii čoček, čočky DriveWear. Čočky DriveWear jsou schopny reagovat na měnící se světelné podmínky, a to jak venku, tak za čelním sklem automobilu. Reagují na různou intenzitu denního světla a zajišťují tak uživateli kvalitní vidění za každého počasí.

 

polarPOLARIZAČNÍ ČOČKY

Polarizační filtr eliminuje horizontálně odražené světlo. V praxi to znamená že odstraňuje nepříjemné a oslňující odlesky od lesklých vodorovných ploch jako je mokrá vozovka, hladina vody, lesknoucí se palubní deska automobilu a podobně. Polarizační čočky jsou vhodné do slunečních brýlí pro celoroční nošení a především pro řidiče, rybáře, lyžaře a jiné sportovní aktivity.Nejdůležitější funkcí polarizačních čoček je zdokonalení ostrosti vidění, a to důsledkem schopnosti odfiltrovat oslepující horizontální odlesky, tohoto výsledku nelze dosáhnout žádnými jinými čočkami nebo úpravami.