Brýlové čočky

Brýlové čočky jsou výrobkem, který prodělal obrovský vývoj od doby, kdy byla brýlová čočka pouze pomůckou k vidění. Od otevření trhu se dramaticky změnil sortiment nabízeného zboží. Základní dělení brýlových čoček je podle použitých materiálů konstrukcí a funkcí. Naše firma nabízí plný sortiment renomovaných značek.

ZAJÍMAVOSTI PŘI VÝBĚRU BRÝLOVÝCH ČOČEK

 

mcMinerální (skleněné) dioptrické čočky – největší předností je možnost dosáhnout nejlepšího efektu ve ztenčení tj. zvláště u vysokých dioptrií dochází k velmi dobrým výsledkům požaduje-li zákazník krásná tenká skla. V porovnání jsou minerální čočky vždy výrazně těžší, než plastové.

 

pcPlastové dioptrické čočky – největší předností je lehkost. U obou kategorií lze vhodnou kombinací materiálu a průměru brýlové čočky ztenčit.

samoObě kategorie lze zhotovit samozabarvovací, případně barevné jak sluneční, tak různobarevné. U obou dvou kategorií platí, že teprve spolupráce zákazníka s očním optikem může přinést maximální splnění požadavků na komfort i estetiku.

 

pupravyPOVRCHOVÉ ÚPRAVY BRÝLOVÝCH ČOČEK

Standardní a nejžádanější vylepšením všech typů brýlových čoček je antireflexní úprava tj.odzrcadlení. Použitím této povrchové vrstvy získáte vyšší prostupnost světla a odbourání zrcadlových odrazů. Tato úprava by měla být povinná především pro řidiče (v Německu tato povinnost platí), dále je velmi příjemná např.v umělém osvětlení. Většina uživatelů, kteří poznali výhody se již nedokáže vrátit k brýlovým čočkám bez této povrchové úpravy. Hydrofobní úprava jde ruku v ruce s antireflexem. Napomáhá snadnějšímu čištění, prachové částečky neulpívají. Tvrzení plastových čoček splňuje požadavek ochrany povrchu při čištění. Vždy budou tyto brýlové čočky náročnější na údržbu, nicméně snížená váha je dostatečným argumentem pro výběr těchto brýlových čoček. Informujte se u svého optika o správné údržbě. Tvrzení minerálních čoček je stále jednou ze standardních úprav, nicméně tato úprava již ztratila svou jedinečnost, protože pokud je požadavek na neroztříštitelnost, bude vždy bezpečnější plastová brýlová čočka. Navíc u speciálně ztenčených minerálních brýlových čoček výrobce tuto úpravu nedoporučuje.

 

fdeleniFUNKČNÍ DĚLENÍ

V dnešní uspěchané době stoupají požadavky na komfort nošení brýlí. Nechceme jen dobře vidět, ale chceme vidět ještě “lépe” a pohodlněji. Tím stoupají požadavky na stále lepší konstrukci brýlových čoček a především na možnosti vidět na více pohledových vzdáleností. Všichni světoví výrobci brýlových čoček se proto stále snaží vymyslet co nejuniverzálnější, nejlehčí, nejtenčí, prostě nej….brýlové čočky. Špičkou v jejich snažení je multifokální brýlová čočka, kterou ocení lidé, kteří jsou již ve věku, kdy potřebují brýle na blízko a nechtějí stále své brýle sundávat, případně měnit s brýlemi na dálku. Tento typ čočky je schopen ve většině případů nahradit dříve známou čočku Bifokální, která poskytovala pouze možnost pohledu na dvě vzdálenosti – dálku a blízko. Multifokální čočka poskytuje možnost plnohodnotně používat i střední vzdálenost (počítačová obrazovka) a to vše plynule, bez skoku obrazu.

Na všech našich provozovnách Vám rádi poradí, který typ brýlové čočky je pro Vaše dioptrie, Vaše požadavky na komfort nošení, případně speciální určení vhodný.

Pro výběr Vašich nových brýlí si proto udělejte čas, aby Vám bylo možno všechna přání splnit.