Líčení pod dioptrické brýle

CO JE U LÍČENÍ POD BRÝLE DŮLEŽITÉ?

  • První věc, která je velice důležitá a nikdy bys na ni neměla zapomínat, pokud chceš dosáhnout perfektního make-upu, jsou kruhy pod očima, které dioptrické brýle mohou pořádně zvětšit a černou ve tvých tvářích ještě umocnit. Proto je dobré pořídit si dobrý make-up, popřípadě s korektorem, ale ještě lepší je hodně pít a pořádně spát.
  • Druhá věc, která je také podstatná, je obočí. Obočí je rámem celého tvého obličeje a měla by sis proto na něm dát záležet, protože může hodně ovlivnit výraz. Pokud je příliš světlé, domaluj ho (můžeš na to použít tmavě hnědý matný stín nebo přímo sadu na obočí). Pokud ti trčí na všechny strany, použij kartáček na obočí nebo přímo gel pro úpravu oboč.

Řekneme si, jaký je hlavní rozdíl mezi tím, když nosíš brýle na dálku a na blízko

Pokud vidíš špatně do dálky, a tedy nosíš brýle na krátkozrakost, takové brýle ti díky sklíčkům oči opticky zmenší a přiblíží k sobě. Když vidíš špatně na blízko, a tedy nosíš brýle na dalekozrakost, takové brýle ti oči naopak zvětší a oddálí. Proto je potřeba zvolit líčení vhodné pro tvůj typ brýlí.

  • Líčení pro opticky větší oči (krátkozrakost)
  • V tomhle líčení je hodně důležité nepoužívat moc křiklavé, tmavé a nepřirozené barvy, čím přirozenější a jemnější tím lepší. Snažíme se oči opticky ustálit, ne je příliš rámovat, takže neuškodí ani bílá linka do vnitřního koutku a dolního víčka. Nic nezkazíš barvami v odstínech meruňkové, světlounce fialové, růžové, béžové, hnědé. Tmavým extra výrazným linkám okolo celého oka by ses měla spíše vyhýbat.

  • Líčení pro opticky menší oči (dalekozrakost)
  • Dalekozraké oči si můžeš dovolit líčit s tmavšími barvičkami a nemusíš se bát, že bys to přeháněla. I když je to trošičku nelogické a bez brýlí bych to určitě netvrdila, v tomhle případě nechceme oko opticky zvětšovat světlými barvami. Můžeš si dovolit o několik odstínů tmavší, než je tomu u krátkozrakosti, klidně tam zakomponuj i černou, ale nic by se nemělo přehánět.