Kontaktní čočky - ostré vidění bez překážek

Při správné péči Vám kontaktní čočky mohou nabídnout zdravou, praktickou a pohodlnou možnost korekce zraku. Kontaktní čočky jsou bezpečné a pohodlné, jejich použití je snadné, a proto jsou vhodné téměř pro každého. Nabízejí Vám svobodu vidět jasně a užívat si života způsobem, jakým chcete.

Našim hlavním cílem je zlepšit kvalitu života našich spotřebitelů. Tento cíl určuje naši  obchodní strategii. Proto nabízíme naše strategické produktové značky jako jsou DAILIES®, AIR OPTIX®, FreshLook®, Acuvue Oasys®, Acuvue Advance®, Acuvue Moist®, Biofinity®, Avaira®, Pure Vision® a také výrobků pro péči o čočky, jako je čisticí a dezinfekční roztok AOSEPT PLUS® a SOLOCARE AQUA®, BIOTRUE® a OPTI-FREE®. Nedílnou součástí portfolia jsou kapky do očí AQUIFY®.

Aby nošení čoček bylo zdravé a pohodlné, měli byste se řídit pokyny Našeho očního specialisty. Na povrchu kontaktních čoček se mohou usazovat proteiny, lipidy a mikroorganismy, proto je pro kontaktní čočky, které mají být použity více než jednou, důležité vyčištění okamžitě po vyjmutí z oka i jejich vyřazování ve stanovených intervalech.

OPTIKA FORMÁNKOVÁ&SYN® nabízí jednodenní, čtrnáctidenní i měsíční kontaktní čočky.

Nabízíme úplné portfolio kontaktních čoček SiHy, které splňují téměř všechny potřeby korekce zraku, včetně astigmatismu, malé změny tvaru rohovky způsobující rozmazané vidění, a presbyopie. Také pro Vás přinášíme první jednodenní kontaktní čočky s revolučním systémem zvlhčování při každém mrknutí pro celodenní pohodlí a také značku předních světových barevných kontaktních čoček.

Na trhu se objevila nová generace kontaktních čoček. Kyslík prochází přímo skrz kontaktní čočku, navíc jsou tyto čočky vybaveny zvlhčujícím systémem. Díky tomu nám zajistí pohodlí od prvního mrknutí po celý den. Silikonhydrogel, z něhož se moderní čočky vyrábí, je totiž pórovitý materiál. Kyslík tak může procházet přímo čočkou a oko lépe dýchá. Méně prodyšné jsou hydrogelové čočky.

Kdo je může nosit:

Kontaktní čočky může nosit každý zdravý člověk, dospělý i dítě. Do 15 let smí ale aplikovat kontaktní čočky pouze oční lékař, od 15 let také optometrista v oční optice, musí tam být aplikační centrum. Dají se jimi korigovat všechny běžné oční vady – dalekozrakost, krátkozrakost i astigmatismus. Vyrábí se dokonce i multifokální čočky, s nimiž se dá dívat do dálky a nablízko.

Kontaktní čočky se nedoporučují nosit lidem, kteří trpí opakovanými záněty spojivek či záněty rohovek.

Občas se mohou objevit potíže, i když máme oči zdravé. Když budete mít například zarudnuté oči, bude vás v nich píchat, řezat, budou vám slzet nebo třeba nebudete vidět ostře, vyndejte kontaktní čočky z očí. Zkontrolujte je, jestli na nich nemáte cizí tělísko, nejsou špinavé nebo třeba natržené. Vydezinfikujte je a teprve pak si je nasaďte znovu. Kdyby potíže přetrvávaly, vyměňte je za nový pár. Proto je vhodné u sebe nosit náhradní pár čoček a malé balení roztoku nebo mít u sebe brýle jakožto nezbytnou pojistku.

Problémy může způsobit i přechodné zhoršení vašeho zdravotního stavu, třeba jen obyčejné nachlazení nebo chřipka. Vadit může i užívání některých léků. Výjimečně mohou nošení čoček „ohrozit“ i další faktory, například těhotenství, užívání antikoncepčních pilulek, cukrovka, zvětšení štítné žlázy, dodržování diet.